5 نکته برای خرید پیانو

5 نکته برای خرید پیانو

5 نکته برای خرید پیانو

مقدمه

بسیاری از هنرجویان تازه کار و والدین آنها هنگام خرید ساز با مشکل مواجه می شوند که بهترین ساز برای خرید کدام می باشد آن هم با وجود برند های متعددی که هم اکنون در بازار فروش ساز وجود دارد.

برای مثال هنگام خرید پیانو علاوه بر تعدد برند با مشکل انتخاب پیانو الکتریک یا اکوستیک نیز ممکن است مواجه شوید.

در این مقاله چند مورد از اصلی ترین چیز هایی که هنگام خرید ساز پیانو باید مد نظر قرار دهید ذکر شده است.

1- کیفیت

اجزای داخلی و خارجی پیانو در کیفیت ساز نقش مهمی را ایفا میکنند. برای مثال یک پیانو با کیفیت بالاتر صفحه صدا و سیم مطمئنا رنج و کیفیت صدای بهتری را ایجاد میکند.

کیفیت اجزا و پیچ های کوک پیانو علاوه بر آنکه باعث تسریع در روند کوک کردن پیانو میشود همچنین بر طول عمر ساز نیز تاثیر میگذارد.

علاوه بر اجزای داخلی پیانو که کیفیت ساخت آنها بر صدا و تنین ساز تاثیر مستقیم دارند اجزای خارجی ساز نیز اگر کیفیت متریال به کار رفته در ساخت آنها پایین باشد باعث کاهش کیفیت صدای پیانو میشوند یکی از اصلی ترین اجزای خارجی که کیفیت جنس بکار رفته تاثیر مسقیتم بر روی کیفیت صدای پیانو میگذارد کابینت (بدنه) پیانو است.

2- سایز

دومین مورد که باید هنگام خرید پیانو مورد توجه قرار گیرد سایز پیانو است .

به طور کلی هر چه سایز پیانو بزرگتر باشد بهتر است حالا چرا؟

پیانوهای بزرگتر معمولاً صدایی با کیفیت بالاتر تولید می کنند زیرا سیم های بلندتر صدای نرم تری را به وجود می آورند.

چه خوب میشد اگر هر هنرجوی پیانو توان خرید یک پیانو اکوتستیگ گرند که در کنسرت ها به کار میرود را داشت!

اما تنها نباید به این مورد توجه کرد یکی دیگر از مهم ترین فاکتور هایی که در همان ابتدای کار باید مد نظر قرار دهید توجه به مساحتی که میخواهید پیانو را در آنجا قرار دهید.

بدیهی است که در صورت نبود جای بزرگ عملا در نظر گرفتن فاکتور خرید پیانو های گرند و بزرگ را باید از ذهنتان بیرون کنید.

حتی قرار دادن یک پیانو گرند بزرگ در یک محیط محدود و کوچک بر آکوستیک صدای تولید شده در محیط توسط پیانو تاثیر میگذارد.

3- بودجه

و اما مهم ترین مسئله میزان بودجه ای است که جهت خرید پیانو در نظر دارید.

به طور کلی باید گفت پیانو های بزرگ قیمت بالا تری نسبت به پیانو های کوچک دارند . اما ممکن است بپرسید چرا؟

یکی از اصلی ترین چیز هایی که در قیمت پیانو اثرر میگذارد جنس بدنه پیانو است . برای مثال پیانو هایی که از چوب های مرغوب ساخته میشوند قیمت بسیار بالاتری دارند و اگر ابعاد پیانو بزرگ باشد قیمت چوب به کار رفته هم بالاتر میرود.

4- ظاهر

یکی دیگر از مواردی که شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد اما همچنان در خرید پیانو تاثیر دارد ظاهر پیانو است.

طبق بررسی های انجام شده پیانو هایی با رنگ بدنه مشکی و قهوه ای بیشتر از سایر رنگ ها به فروش میرسد.

5-هدف

یکی از مهم ترین فاکتور ها هدف شخص در استفاده از ساز است برای مثال اگر در سطح مبتدی هستید و می خواهید یادگیری ساز را شروع کنید میتوانید با یک پیانو الکتریکی شروع کنید اما اگر در سطح بالاتری قرار دارید بهتر است به سمت پیانو های اکوستیک بروید چون در این سطح قطعا هدف شما استفاده طولانی مدت از سازتان می باشد.

برای مثال بسیاری از تنظیم کنندگان که هدف آن ها تنظیم و اهنگسازی با پیانو می باشد به سمت پیانو های الکتریکی در سطح متوسط و رو به بالا می روند زیرا پیانو های الکتریکی امکان اتصال از طریق کابل MIDI را فراهم میکنند و تنطیم کننده به راحتی میتواند از طریق اتصال به سیستم کار های مربوط به تنظیم قطعات را انجام دهد.

( اگر در انتخاب ساز پیانو با مشکل مواجه شدید و نیاز به مشاور جهت خرید ساز دارید میتوانید از بخش مشاوره ساز سایت نت سرا درخواست دهید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را در خرید ساز راهنمایی نمایند و تا مرحله خرید، مشاوران همراه شما هستند )